Išankstiniai vestuvių kvietimai arba “Save the date!”

 

Kas yra „save the date?

Planuojant vestuves dažniausiai nusprendžiame datą suderinę su bažnyčia ar civilinės metrikacijos biuru, tačiau dar kurį laiką derinamos kitos detalės kaip šventės vieta, dienos planas ar kt. (todėl kvietimų dar gaminti negalime), tad norint pranešti svečiams apie vestuvių datą (kad jie pasižymėtų kalendoriuose ir nieko neplanuotų) geriausia sukurti “save the date” nuotrauką arba video.

Dabar pasidalinsiu savo vestuvių „save date“ video kūrimo procesu (video – įrašo apačioje).

Mūsų vestuvių tema – saulėgrąžos, pagal tai kada žydi šios gėlės rinkomės vestuvių datą. Saulėgrąžos labai dekoratyvios gėlės, taip pat turi gražią simboliką – vaisingumo, vienybės, Saulės šviesos, nušvitimo, taikos simbolis. Tad jei Jūsų šventė rugpjūtį/rugsėjį, galite pagalvoti apie šią temą.
Kadangi po datos nusprendimo buvo daug kitų organizacinių darbų, o ir kvietimus buvome nusprendę, kad gaminsime patys (faktas, kad tai užtruks) supratome, jog būtinai reikia padaryti „save the date“ video, kad svečiai neturėtų kitų planų, mūsų šventės dieną, juk daugelis vasaros savaitgalius planuoja laaabai iš anksto…

Po ilgų galvos sukimų nusprendėme, kad darysime stop motion (objektai yra judinami mažais žingsniais tarp individualiai fotografuojamų kadrų. Sudėjus nufotografuotus kadrus į vieną nuoseklią seką, sukuriama tikro judesio iliuzija).

PROBLEMA – žiemą saulėgrąžos nežydi!
Sprendimas – pasigaminkime jų patys!

Priemonės

Saulėgrąžoms: geltonas (iš abiejų pusių) storesnis popierius, kartonas,  pieštukas, žirklės, akriliniai dažai, teptukai,laikraščiai ar didelė plėvelė, klijai.
Kitos: lenta, kreida, vanduo kempinė, plaukų džiovintuvas, fotoaparatas, fotoaparato stovas, kompiuteris.

PRADEDAM!

Pirmiausia gaminome saulėgrąžas

1. Susiradę apvalų daiktą (gali būti stiklainio dangtelis ir pan.) su pieštuku ant karto apvedžiodami piešėm saulėgrąžos centrą.

2. Karpymas ir dažymas (dažymui naudojome kelių atspalvių rudą, juodą, gelsvą spalvas). Nudažius sudedame ant laikraščių arba plėvelės ir paliekame džiūti.

3. Žiedeliai – ant geltono popieriaus pieštuku piešiame po vieną žiedą (ant vieno lapo galima daryti mažesnes ant kito didesnes formas). Po to priklausomai nuo žirklių aštrumo, galima po apačia padėti tuščius geltonus lapus, taip iškirpsime iš karto pvz. 3 žiedus (tikrai sutaupo laiko, nes žiedų reikia labai daug).

4. Klijuojame žiedus ant pagrindo, pirmiausia klijuojame aplink centrą (iš vidinės pusės, kuri yra nenudažyta) trumpesnius žiedus, o po to antras ratas jau su ilgesniais.

5. Su žirklėmis užriečiame žiedų galus, kad įgautų formą, nebūtų plokšti.

Stop motion video kūrimas

 1. Sugalvoti idėją – scenarijų, galima užsirašyti tiesiog ant popieriaus lapo. Svarbu apgalvoti kadrus, jų eiliškumą.
 2. Paruošiame priemones – surandame vietą, kur yra geriausias apšvietimas, svarbu, kad ant lentos nekristų šešėlis. Fotoaparatą pastatome ant stovo. Fotografuoti reikia būtinai M rėžimu, fotografuojant kitais rėžimais (gali kisti nuotraukų šviesumas, tai blaškys žiūrint video).
 3.  Svarbu vienas net ir menkas objektų pajudinimas = viena nuotrauka. Pajudinat vieną saulėgrąžą – nuotrauka, tada toliau kitas veiksmas – nuotrauka ir taip toliau (žinoma galima judinti ir kelis objektus vienu metu, jei tokia yra idėja). Geriausia dirbti dviese, taip bus greičiau vienas judina, kitas spaudžia fotoaparato mygtuką.
 4. Taip pat geriausia rašyti po vieną raidę; raidė – nuotrauka, kita raidė – nuotrauka ir t.t.
 5. Nebereikalingą tekstą nuplauti švaria kempinėle (kad neliktų baltų kreidos žymių).
  Taip pat, kad nereikėtų ilgai laukti, kol lenta išdžius, naudokite plaukų džiovintuvą – labai pagreitina darbą!
 6. Baigus – sukeliame nuotraukas į kompiuterį ir įkeliame į programą (pvz. windows movie maker, imovie ar kt.)
 7. Jei pirmą kartą naudojatės programa įveskite į youtube : „how to make stop motion imovie“ arba „stop motion move maker tutorial“ ten bus viskas paaiškinta žingsnis po žingsnio.
 8. Taip pat nepamirškite pasirinkti tinkamą muzikinį foną. Galite rasti nemokamos muzikos: spausti čia
 9. Sukūrus savo video, jį galite nusiųsti vestuvių svečiams asmeniškai el. paštu, ar įkelti į savo socialinio tinklo paskyrą, jei norite paskelbti visiems, kad planuojate šventę. Taip pat galite pridurti, kad kvietimai dar gaminami arba pvz. vestuviniai kvietimai Jus netrukus.

Taip atrodė nuotraukų išklotinės fragmentas, iš viso panaudojome apie 200 nuotraukų:

save date gamyba

O čia, galite peržiūrėti galutinį rezultatą – video!

(beje pirmi kadrai daryti filmuojant, o vėliau prasideda stop motion)

Žinoma, jei tokie rankdarbiai ne Jums, ar neturite laiko, galima padaryti paprasčiau – tiesiog susisiekite su mumis ir priešvestuvinės fotosesijos metu (ją dovanojame visiems, kurių vestuves fotografuojame) galėsime padaryti ir „save the date“ nuotraukas, uždėti tekstą ar pasiūlyti idėjų. Jums beliks tik nusiųsti artimiesiems bei draugams 🙂

Taip pat dar galite pasižvalgyti įvairių „Save the date“ idėjų Pinterest – beje labai naudingas puslapis, ieškant įkvėpimo – nuo suknelės iki dekoro.

Ačiū, kad skaitėte! Mielai atsakysiu į Jūsų klausimus, rašykite komentaruose (apačioje) 🙂

Feel Photo fotografė Monika

 

You may also like

One comment

Leave a comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.