Momentinės nuotraukos vestuvėse

Kai kurie dar prisimena momentinius „Polaroid“ fotoaparatus iš jaunystės, vaikystės, tai buvo lygi stebuklas – paspaudi mygtuką, „išskrenda paukščiukas“ (suveikia blykstė) ir išlenda nuotrauka, tada įdėmiai stebi, kaip pradeda atsirasti kontūrai, kol sulaukti pilnai ryškaus vaizdo.

Pagalvosite kodėl kalbame apie senesnius laikus? Juk pernai draugo vestuvėse gavote dovanų tokią momentinę nuotrauką?

Taip, ši technologija yra naujai atkurta – populiariausias gamintojas „Fujifilm Instax“, dabar kokybė yra žymiai geresnė, o nuotraukos savikaina mažesnė (~1 € Instax wide). Tiesa, net ir dabar galima įsigyti „Polairod“ (juos atkūrė „The Impossible project“), bet kadro savikaina ~3€ ir nuotraukos nebūtinai tikrai išryškės, spalvos nutolusios nuo realybės, na vienu žodžiu menas 🙂

IMG_8782

„Polaroid“ nuotraukos – www.feelphoto.lt

Kaip momentines nuotraukas panaudoti šventės metu? Dalinamės idėjomis!

1 idėja – DOVANOS SVEČIAMS

Tai gali būti puiki atsiminimo dovana svečiams, įprastai kai vyksta sveikinimai, vienas fotografuojame svečius su jaunaisiais skaitmenine įranga, o kitas su momentiniu – Instax. Svečiai pamato, kaip išlenda nuotrauka ir ji iškarto įteikiama, kad jie galėtų džiaugtis po truputį atsirandančio vaizdo procesu.
Tai itin gera idėja, nes svečiams dažniausiai nepatinka ilgai laukti vestuvių nuotraukų, o čia jie gauna nuotrauką tą pačią akimirką.
Nuotraukų skaičių galite apskaičiuoti pagal tai kiek pakvietimų darėte ir dar pridėti ~10 papildomų kadrų atsargai, jei kuris nors nepavyktų ar atsirastų dar kokia netikėta proga.

2 idėja – PAPUOŠTI ŠVENTĖS VIETĄ

Šventės vietoje pakabinti kelias virtuves arba lempučių girliandą, rasti gražių skalbinių segtukų ir šventės metu fotografuoti žmones ir kabinti nuotraukas, taip gaunamas toks gyvas šventės „reportažas“. Vėliau tas nuotraukas galima pasilikti sau (svečiai gali su telefonais nusifotografuoti) arba padovanoti svečiams šventės pabaigoje.
Nuotraukų kiekis gali būti šiek tiek didesnis nei darėte kvietimus, arba tiek kiek yra svečių jei norite, kad būtų daugiau nuotraukų, labiau atsispindėtų šventės nuotaikos ir nereikėtų skaičiuoti kadrų.

Nuotrauka -looklovewed.co.nz

Nuotrauka – looklovewed.co.nz

Nuotrauka - elleadore.com

Nuotrauka – elleadore.com

Nuotrauka - kirstylarmourblog.com

Nuotrauka – kirstylarmourblog.com

P1010978

Momentinių nuotraukų stiliumi sumaketuoti ir atspaustos nuotraukos su kiekvieno svečio aprašymu. Tai gera idėja svečiams geriau pažinti vieni kitus, o šventės pabaigoje kiekvienam jo nuotrauką padovanoti. Nuotrauka iš Monikos vestuvių

3 idėja – SVEIKINIMŲ KNYGA

Šventės metu rekomenduojame į sveikinimų knygą netik rašyti palinkėjimus, bet ir įklijuoti momentines nuotraukas, taip sveikinimų knyga taip žymiai gyvesnė, norėsis ją dažniau vartyti 🙂 Arba galima pasigaminti sveikinimo korteles, kur bus palikta vieta nuotraukos įklijavimui.
Geriausia įpareigoti fotografą arba kurį nors šventės dalyvį fotografuoti kitus, pvz. per pertraukėles tarp programos.
Kitas variantas momentinį fotoaparatą tiesiog padėti prie sveikinimų knygos, kad rašantys palinkėjimą patys ir nusifotografuotų, tačiau tokiu atveju yra rizika, kad kadrai gali pasibaigti ankščiau laiko – daug žmonių yra įpratę iškart daryti kelias nuotraukas, taip pat didesnė tikimybė, kad kadras nepavyks (pvz. gali fotografuoti per arti, nes per fotoaparato akutę matomas netikslus vaizdas). Taip pat svarbu nepamiršti apgalvoti, kaip nuotraukos bus klijuojamos, gali būti naudojami pieštukiniai klijai, dvipusė lipni juostelė, nuotaikinga siaura lipni juostelė, arba albumas su jau paruoštais įstatyti rėmukais. Jei bus naudojama lipni juostelė, nepamirškite žirklių. 🙂
Rekomenduojamas kiekis – tiek kiek gaminote pakvietimų + ~10 papildomų kadrų.

06433eaaeb60b483d5d810e1e74d5271

Nuotrauka – dreamweddingpins.com

Nuotrauka - Brides.com

Nuotrauka – Brides.com

Untitled-1

Nuotrauka – www.feelphoto.lt Fragmentai iš Monikos ir Martyno sveikinimų knygos.

Nuotrauka - https://www.pinterest.com/dintoy/

Nuotrauka – pinterest.com/dintoy/ Sveikinimų kortelės

4 idėja – ALTERNATYVI VESTUVIŲ DIENOS ISTORIJA

Tinkama kūrybingiems arba/ir nekantriausiems, visą vestuvių dieną kiekvienoje lokacijoje reikėtų padaryti vis po kelis momentinius kadrus, taip iš kart turėsite savo dienos istoriją nuo pasiruošimo namuose iki šventės akimirkų. Tas fotografijas taip pat galite gražiai išdėlioti, pakabinti šventės vietoje, svečiams bus labai smalsu pažiūrėti „gyvą“ vestuvių dienos istoriją, ypač bus įdomu pamatyti kadrus iš namų, fotosesijos, kur patys svečiai nedalyvavo.
Tokiai istorijai papasakoti reikėtų apie 10-20 nuotraukų (skaičius priklauso nuo to kiek skirtingų vietų bus aplankoma).

IMG_9390

Nuotrauka – www.feelphoto.lt

 

8991f9891902903d68b9a29cf81f4eb8

Nuotrauka – www.trouwtrendy.nl

PATARIMAI norint fotografuoti patiems

Yra dviejų formatų Instax fotoapartai – Instax mini ir Instax wide.
Mini – mažesnis fotoapartas, bet ir patys kadrai labai maži ~6×4 cm. Tačiau jį mėgsta keliautojai, nes jis užima mažiau vietos. Vieno kadro kainos skirtumas nuo wide ~ 0.10 € (pigesni).
Wide – didesnis fotoapartas ir didesnės nuotraukos ~10×6 cm, šventės metu geriau atrodo, o ir dovanoti norisi didesnio formato, ne visiškai mažytes nuotraukas.

Kasetės

Į šiuos fotoaparatus įdedamas specialus „dėklas“ kuriame jau yra 10 fotolapelių. Jiems pasibaigus išimate kasetę ir įdedate kitą, kurioje vėl 10 kadrų.

Fotografavimas

Visada pats pirmas kadras būna plastikinė juoda plokštelė, kuri apsaugo fotolapelius nuo šviesos, tad prieš fotografuojant žmones nuspauskite drąsiai pirmą kadrą, o tada jau sakykite, kad jie pozuotų.

Kitas svarbus aspektas – atkreipkite dėmesį, kur yra akutė pro kurią matote ir kur yra objektyvas, tarp jų yra atstumas, tad pro akutę nematote tikslaus vaizdo, tad nenustebkite, kad nuotraukose dažniausiai žmonės nebus pačiame centre, todėl geriausia fotografuoti iš toliau, tada būsite garantuoti, kad „nenukirpsite“ aukštesniam draugui galvos ar pan. Žinoma taip gali nutikti, nesijaudinkite, tam ir reikalingi papildomi kadrai

IMG_8788

„Nukirpta galva“

.

Fokusavimas

Nors šis fotoaparatas yra primityvus, tačiau jame galima nustatyti ar fotografuojate iš arčiau 0.9-3 m, ar fotografuojate iš toli nuo 3 m ir toliau. Pvz. jei fotografuosite toli esančius žmones, o būsite nustatę artimą fokusavimą (0.9-3m) jie bus neryškūs.

IMG_8787

Fotografuota iš toliau nei 3 m – o nustatytas artimas fokusavimas, todėl neryšku, taip pat blykstė nepakankamai apšvietė, nes buvo fotografuota iš toli.

Nuotraukų kokybė

Kaip ir minėjome šiuolaikinių Instax nuotraukų kokybė yra geresnė nei Polaroid, tačiau nereikia tikėtis profesionalių nuotraukų kokybės. Fotografuojant dienos metu kokybė pakankamai gera, tačiau fotografuojant tamsesnėje aplinkoje nuotraukos bus ganėtinai tamsios, tada geriau fotografuoti iš šiek tiek arčiau, kad blykstė pakankamai apšviestų žmonių veidus. Svarbu žiūrėti į tai daugiau kaip pramogą, alternatyvią fotografiją, kuri yra smagi, bet tiesiog visiškai kitokia nei profesionalioji.

IMG_8773

Nuotrauka – www.feelphoto.lt

Tekstas ant nuotraukų
Ant kiekvieno fotolapelio yra baltos vietos apačioje ant kurios galima užrašyti pvz. datą, vardus ar nupiešti nuotaikingą piešinėlį.

baaa049967e29cce3f1df159737a0b0d

Nuotrauka – http://htomoe.tumblr.com/post/103348177958

Kai fotografuojame vestuves ar kitas šventes, fotosesijas visada galime Jums rezervuoti „Instax“ fotoaparatą, pasirūpinti fotolapeliais bei fiksuoti akimirkas 🙂 Dėl savo šventės susisiekite su mumis, spauskite – čia.

Tikimės buvo naudinga, taip pat kviečiame pasidalinti savo momentinių kadrų panaudojimo idėjomis komentaruose!

Nuoširdžiai
Feel Photo fotografai

You may also like

One comment

  • Momentfoto 2020/03/25   Reply →

    Dar labai smagiai stalo kortelės iš nuotraukų atrodo 🙂 kviesdamas kiekvieną svečią asmeniškai nufotografuoji su momentiniu fotoaparatu, bet nepasakai kam nuotrauka bus panaudota, o tada vestuvių dieną svečias randa savo nuotrauką ant stalo 🙂

Leave a comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.