Velykų kelionė Italijoje: III dalis Florencija

Trečioji dalis – Velykų kelionės po Italiją. Apie 11 val. atvykome į Florenciją! Čia norime pamatyti ne tik įspūdingo grožio miestą, bet ir virš 900 metų gyvuojančią Velykinę tradiciją „Scoppio del Carro“ (vėžimo sprogdinimas). Šv. Velykų rytą Florencijos gatvėmis nutįsta ilga procesija, kurioje dalyvauja karininkai, muzikantai, vėliavų mėtytojai. Ir galiausiai visi susirenka katedros aikštėje. Tad pasakoju apie šią neįprastą Velykų šventę bei rasite info apie Florencijos lankytinas vietas ir patarimus.

Kadangi atvykome prieš pat vidurdienį, jau buvo prisirinkusi žmonių minia ir iš arti nufotografuoti nepavyko, tad įkeliu porą nuotraukų iš interneto:

visitflorence.com nuotrauka

Vežimą į Katedros aikštę tempia įspūdingo sudėjimo balti jaučiai. Vežimas plieniniu lynu sujungiamas su Katedroje esančiu altoriumi.

visittuscany.com nuotrauka

Lygiai vidurdienį, skambant „Alleluia“, Florencijos arkivyskupas uždega balandžio formos deglą (it. colombina), kuris laidu nuskrieja iki vežimo, pripildyto gausybės fejerverkų. Taip prasideda vežimo sprogimas – kibirkštys ir dūmai lekia į visas puses simbolizuodami šventosios ugnies dalijimą miestui ir jo žmonėms.

visittuscany.com nuotrauka

Sakoma, kad jei colombina nenuskrieja iki vežimo arba neįžiebia fejerverkų, laukia blogi metai. Šiemet įžiebė! Valio fejerverkai buvo!

Po fejerverkų visi eina pietauti. Italai valgo gausius šventinius pietus namuose, o turistai užplūsta kavines. Tad pasirinkome pasiimti picas išsinešimui, nes oras buvo puikus. Greitai pažiūrėję „Tripadvisor”, užėjome į „Gustapizza” ir tikrai viskas labai patiko! Tad rekomenduoju 🙂 Adresas: Via Maggio, 46r, 50125 Firenze FI, Italija

Vienas iš privalomų pamatyti ir praeiti įspūdingas tiltas su pastatais ir senovinėmis parduotuvėlėmis – Ponte Vecchio (14 a.)
Iki XVI a. pabaigos ant šio tilto esančiose parduotuvėlėse buvo įsikūrę mėsininkai, kalviai, odininkai, tačiau vėliau jie buvo iškeldinti dėl triukšmo ir smarvės. Jų vietoje įsikūrė auksakaliai, juvelyrai. Iki šių dienų ten yra juvelyrikos parduotuvėlių.

Šįkart taip pat apsistojome miesto širdyje (automobilį tik atvykus palikome mokamoje aikštelėje senamiesčio pakraštyje). Florencijoje apsistojome hostelyje, turėjome atskirą 4-vietį kambarį (neberadau info kiek kainavo ir kaip vadinosi) tačiau pasisekė, taip pat puikus vaizdas – matosi pagrindinėje aikštėje esančių Palazzo Vecchio rūmų bokštas.
Per „Airbnb” yra daugybė kitų puikų variantų, p.s. paspaudus šią nuorodą, savo pirmai nakvynei gausite 30€ nuolaidą:spausti čia)

Graži laiptinė ir įspūdingas šviestuvas.

Kaip gi Italija be gelato! (it. – ledai)

Džiaugiuosi gavusi savo porciją! 😀 Jų tikrai sodrus skonis, tekstūra, riebumas, tačiau man buvo per saldu 🙂 Gerai, kad buvo draugas, kuris mielai porciją pabaigė 🙂

Palazzo Vecchio – Senieji Rūmai (1299 m.) stovi vienoje seniausių miesto aikščių – Piazza della Signoria.
Įspūdingas statinys, o aplink juos daug meistriškų skulptūrų.

Dar vienas itališkas akcentas – kava! Aš pati jos negeriu, bet vyras ir draugai kaskart gyrė ir mėgavosi ja 🙂

Kava net netrukdo filmuoti :)))

Žavios, saulėtos ir spalvotos gatvės!

Priėjome upę pagrindinę miesto upę pavadinimu Arnas 🙂 Nuotraukoje – tiltas Ponte alle Grazie

Kylame į kalną link Mikelandželo aikštės (Piazzale Michelangelo), čia atsiveria nuostabi panorama. Matosi senasis tiltas (Ponte Vecchio), tiek ir rūmai (Palazzo Vecchio)

Štai taip sausakimša šalia Mikelandželo aikštės esančių laiptų, visi susirinko stebėti saulėlydžio

Piazzale Michelangelo. Netikras Dovydas 🙂 Originali skulptūra yra šiame mieste, stovi Akademijos galerijoje.

Saulė žemyn, šešėliai gražyn, einame toliau, link San Miniato al Monte, kur bus dar gražesnė panorama ir žymiai mažiau turistų. Gal ne visi žino, gal daug kas tingi lipti dar aukščiau.

Ir taip! Tos masės žmonių nebėra, o vaizdai ir besileidžianti saulė… Tiesiog trūksta žodžių 🙂

Beje prieš kylant, vėl kavinės buvo pilnos, tad pasiėmėm picas išsinešimui, pavalgyti stebint nuostabią panoramą. Picerijoje meniu buvo tik italų kalba, tad vieną picą netyčia užsisakėme su riešutais 😀 Buvo neįprasta, bet skanu! Žinoma viskas daug kart skaniau, kai valgai ir mėgaujiesi šiltu vakaru bei grožiesi tokiais vaizdais!

Tikroji arba įspūdingoji naktinė fotografija yra daroma ką tik saulei nusileidus, kol dangus dar nėra tamsus ir įsižiebus miesto šviesoms. Vaizdas užburia!

Čia San Miniato al Monte bažnyčia, greta kurios ir sėdėjome. Jos fasadas primena Florencijos katedrą 🙂

Velykinės Florencijos vitrinos

Kadangi praeitą dieną Katedros aikštėje vyko Velykų šventė, žmonių minioje ją minimaliai apžiūrėjome, tad anksti ryte prieš išvykstant aplankėme tuščią Duomo (Santa Maria del Fiore) aikštę. Varpinė, statyta 14 a., yra net 85 m aukščio. 

Pati katedra pradėta statyti 13 a. pabaigoje ir buvo statoma virš 100 metų. Ji yra 4 didžiausia katalikų bažnyčia pasaulyje.

Milžiniško kupolo aukštis yra 91 m

Išgėrėme rytinės kavutės (aš arbatos) kavinėje stovėdami ir užkandę pajudėjome į Romą. Italijoje daugumoje kavinių yra priimta – jei geria tik kavą su užkandžiu – visi stovi, o jei nori atsisėsti, už vietą reikės papildomai susimokėti 🙂

Romoje buvome buvome pusdienį, tačiau vos už kelių mėnesių į ją vėl sugrįžome ir detaliau panagrinėjome. Kviečiu pasižiūrėti ką pamatėme Romoje, kur gražiausios panoramos, kada nemokamai galima aplankyti Koliziejų bei kokiu metu eiti į Vatikaną. Spauskite čia!

Visos naudojamos nuotraukos išskyrus kelias, kur prie nuotraukų yra nurodyti šaltiniai yra mano ©Monika Adomaitienė, ©www.feelphoto.lt
Jei norėtume panaudoti šį straipsnį savo puslapyje, prašau susisiekti – info@feelphoto.lt
Kas turite klausimų, rašykite į komentarus, mielai atsakysiu. Taip pat kviečiu dalintis su draugais!

Nuoširdžiai,
Monika Adomaitienė
Feel Photo fotografė

You may also like

One comment

Leave a comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.