Savaitgalis Olandijoje: IV dalis Amsterdamas

   Pagaliau atvykome į garsųjį Amsterdamą! “Some tourists think Amsterdam is a city of sin, but in truth it is a city of freedom. And in freedom, most people find sin.” ― John Green, The Fault in Our Stars. Nyderlandai tikrai nėra Amsterdamas ir nerasite čia tokio jaukumo, kaip mažuose miesteliuose, tačiau tai tikrai išskirtinis miestas – laisvas, tolerantiškas, žydintis, kurį galite įsimylėti net iš pirmo žvilgsnio:) Taip pat gale rasite N-18 įdomių faktų apie raudonuosius žibintus bei „coffeeshop’us“. Vien pažiūrėjus į žemėlapį atrodo įspūdingai, koks čia kanalų tinklas. 

Kur palikti automobilį?

Automobiliu į centrą važiuoti nerekomenduojama, ten itin mažai stovėjimo vietų bei jos itin brangios (taip jie ragina naudotis viešuoju transportu arba dviračiais). Automobilį palikimo stovėjimo aikštelėje po olimpiniu stadionu. Svarbu jei norite sumokėti ne kosminę kainą už automobilio stovėjimą, išeinant iš aikštelės turite rasti specialų automatą ir ten nusipirkti viešojo transporto kortelę, kurią panaudosite važiuojant į centrą, o grįždami grąžinsite ir Jums paskaičiuos kainą su nuolaida. Jei pirkote tiesiog bilietą iš vairuotojo – jis negalioja ir reikės mokėti pilną kainą. Čia rasite informaciją apie aikšteles, kainas, adresus: spausti čia

Moteris laiko Amsterdamo herbą

 

Kur apsistoti?

Mano mėgstamas „airbnb“ turi daug puikių variantų. Paspaudus šią nuorodą, savo pirmai nakvynei gausite 25€ nuolaidą:spausti čia

Mes pradėjome gana vėlai ieškoti, tad nebebuvo savaitgalį laisvų mums tinkamų variantų, tad dairėmės hostelių ir radome tikrai puikų – „Stay okey“ šalia parkas, viskas pasiekiama pėsčiomis, viskas švaru tvarkinga, likome patenkinti.

Kadangi gyvenome centre viską pasiekėme pėsčiomis, ten galima vaikščiot ir vaikščiot po tuos kanalus… 🙂

Įdomus reiškinys – namai ant vandens, yra pilną laivų, kurie veikia kaip viešbučiai, tad jei kelionę planuojate iš anksto ir šiltuoju sezonu tikrai verta išbandyti! Čia rasite informaciją ir nuorodas kur rezervuoti nakvynę name-laive 🙂 spausti čia Kaina priklauso nuo vietos ir nuo įrengimo, galima nakvoti autentiškame laive, galima ir itin prabangiame, bet bendrai dažniausiai tai ne pigus malonumas, bet unikali patirtis tai tikrai!

 

Kur išgerti kavos?

Prieš kelionę dar ieškojau įdomesnių vietų ir radau unikalią dizaino kavinę „Droog“ nuoroda į jų puslapį – taip pat čia yra ir viešbutis, tad smalsu būtų ir jų kambarius aplankyti 🙂

Lauko terasa – kiemelis kaip iš pasakos ir mano mylimiausios gėlės – saulėgrąžos

Unikalus interjeras

Aplink netikėti dizaino sprendimai – automobilis vazonas ar stalas su kėdėmis žuvyčių akvariume, taip pat pro langą galima grožėtis kanalu

Kavos puodelis keramikinis! Kaip ir cukrinė 🙂 Beje pyragai buvo skanūs, o aš gurkšnojau gaivią arbatą.

 

Ką pamatyti?

Amsterdame yra daug puikių muziejų – Van Gogo (spausti čia), Anos Frank namas-muziejus (spausti čia), Rijksmuseum (spausti čia), bet į daugumą rekomenduojama nusipirkti bilietus iš anksto internetu, taip sutaupysite laiko, nereikės gaišti laiko stovint ilgose eilės. Mes kadangi turėjome tik kelias dienas nusprendėme daugiau pajusti miestą, o muziejus aplankyti kitą kartą, bet jei turite laiko tai visi kas juose lankėsi, tikrai rekomendavo 🙂

Taip pat rekomenduoju, būtinai paplaukioti po kanalus, norint daugiau sužinoti verta plaukti „Kanalo turu“ su audio gidu. Galite iš anksto išsirinkti: spausti čia

Vondelpark – čia galite ramiai praleisti laiką, pasimėgauti žaluma, surengti pikniką. Labai juokinga, nors mes gyvenome prie pat parko ir jame lankėmės, kažkaip nepadariau nei vienos jo nuotraukos… Tad įdedu ką siūlo google vaizdai:

 

Yra ir tokia zona mieste, nors lankytojų nėra per daugiausia, visi laiką leidžia prie kanalų arba mina dviračius 🙂

O dviračių čia tikra galybė! Einant gatve apsidairai ar nevažiuoja automobiliai ir tada dar kartą apsidairai ar neatvažiuoja dviratis, jiems čia pirmenybė.

Romantika – saulėta diena, skamba muzika ir…

Solidūs dviračių parkingai 🙂

Būtina paklaidžioti po kanalus. Kiekvienas namukas skirtingas, vanduo laiveliai, dviračiai, o dar saulė šviečia. Kadangi kanalų yra nemažai, tad tam su pertraukomis drąsiai galite skirti dieną 🙂

Šiltu oru yra žymiai smagiau sėdėti ne kavinėje, o tiesiog pakrantėje 🙂 

Tad dalį saulėtos popietės irgi praleidome stebėdami praplaukiančius laivelius 🙂

Ar pastebėjote, kad ant kiekvieno namo yra kablys? Kaip galvojate kam jis skirtas? Užduokite šį klausimą draugams, išgirsite daug originalių variantų!

Kadangi vietos nedaug, namukai, kaip matote siauri, tad laiptinės yra dar siauresnės, o kaip kraustantis įsinešti baldus? Taip jie net ir dabar keliami naudojantis kablį ir įkeliami į butą pro langą.

Beje, namai buvo statomi ant medinių pastolių, kurie yra vandenyje ir šiuo metu yra daug net ganėtinai stipriai pasvirusių pastatų

Van Gogo yra pilna visur:)

Amsterdamo centrinė stotis

Vaikštinėjant nesunku rasti jaukią kavinę, įdomu kaip jie efektyviai išnaudoja net mažus plotus ir sukuria jaukumą 🙂

N – 18! Raudonieji žibintai

Raudonųjų žibintų kvartalas – tai yra keletas gatvių bei kanalas, kuriame prostitutės dirba languose, kurie apšviesti raudonai, taip pat yra viešnamiai, teatrai, kuriuose vyksta gyvi sekso šou/pasirodymai. Prostitucija čia yra legali, jos moka mokesčius valstybei ir net turi apsaugos mygtuką, kurį paspaudus atvyksta policija.
Įdomūs faktai:

 • Kasdien raudonųjų žibintų kvartale dirba apie 900 prostitučių.
 • Ten yra virš 290 raudonų langų (kur dirba prostitutės, ji stovi lange, o kai ateina klientas langą atidaro ir užtraukia užuolaidas).
 • Yra gatvė, kurioje yra violetinė šviesa – ten dirba transvestitai.
 • Prostitutė kasdien moka nuomą už darbo vietą 150 €.
 • Vizitas pas prostitutę retai užtrunka ilgiau nei 10 min.
 • Kainos prasideda nuo 50 €.
 • Prostitutės, jai nepatinkančio kliento gali tiesiog neįleisti.
 • Šis kvartalas yra pats seniausias Amsterdame (pastatytas apie 1385), o jo viduryje yra bažnyčia (pastatyta apie 1213).
 • Prostitucija čia yra jau nuo XV amžiaus (laikai ir tvarka žinoma keitėsi) kadangi tai yra uostamiestis nuo senų laikų jūrininkai mėgdavo šią pramogą. (šiuolaikinė legali prostitucija yra nuo 2000 m.)
 • Įdomu, kad Napoleono okupacijos laikais, prostitutės turėjo užsiregistruoti, du kart per savaitę tikrintis pas gydytojus, jei ligų nerasdavo, ji gaudavo leidimą dirbti – raudoną kortelę, jei rasdavo ligą – ji gaudavo baltą kortelę ir negalėjo dirbti, tačiau gaudavo nemokamą gydymą.
 • Svarbu: draudžiama fotografuoti merginas languose, tad einant palei juos geriau fotoaparatus susidėti ir telefonais nemojuoti (beje dienos metu ten galite fotografuoti, nes visi langai uždaryti)

Sex shows

Taip pat šiame kvartale galite praleisti valandą stebėdami gyvą sekso pasirodymą, žmonės susirenka kaip teatre, yra scena, būna, kad vietos kaip kino teatre, būna, kad sėdi prie staliukų, kaina apie 25-35€ žmogui dažniausiai galima įsigyti bilietą stebėti tik pasirodymą arba pasirodymas + gėrimai. Trukmė ~1 val. Pasirodymai dažnai būna su humoru, aišku patirtis keistoka, ypač, kai susimastai, kad tai yra nuolatinis aktorių darbas, nes dauguma pasirodymų vyksta non-stop (žinoma aktoriai keičiasi, bet savo numerį kartoja daug kartų per vakarą). Bet, o kodėl gi ne? Kur dar pamatysite legaliai ir tvarkingoje aplinkoje tokį spektaklį? Vietų dažniausiai nebūtina iš anksto rezervuoti, nes pasirodymai vyksta nuolat, tad eilės nėra itin didelės.
Daugumos teatrų programos panašios, esu girdėjus neigiamų atsiliepimų apie Moulin Rouge (abejingi, senoki aktoriai), kuris yra nuotraukoje bei teigiamų apie Casa Rosso – jo privalumas, kad visi sėdi kaip kino teatre ir gėrimus jei nori užsisakai, jei ne ramiai stebi pasirodymus (kituose teatruose, kur reikia sėdėti prie staliukų privaloma užsisakyti gėrimus ir tada jau gali išleisti vietoje 35 € ir 50 €). Taip pat pasirodymuose pakviečia dalyvių ir iš salės, tad jei tikrai nenorite dalyvauti, geriau sėskite prie sienos 🙂 Beje aktoriai vaidina linksmai, neabejingai bei profesionaliai. Taip pat niekas nesako, kada išeiti, tiesiog pamatai, kad jau vėl tie patys aktoriai, tą patį vadina, kai atėjai, tad susipranti, kad jau laikas išeiti, nebent nori vėl žiūrėti tą patį 🙂 Daugiau info spausti čia.

Kaip tas pats kanalas atrodo vakare. Tiesa, nusifotografavome ir sudėjome fotoaparatus.

Raudonųjų žibintų kvartale yra prostitucijos muziejus, palygint nedidelis, bet informatyvus ir vizualus, eilės laukti nereikėjo, tad užėjome. Čia galite patys pabūti raudoname lange 🙂 Pamatyti, kaip atrodo prostitučių kambariai ir daug kitų įdomių faktų ir tikrų istorijų, kadangi ši tema yra tabu mūsų šalyje, tad tikrai rekomenduoju nueiti ir šiek tiek daugiau sužinoti bei pažvelgti plačiau. Kaina 8.50€

 

Coffeeshop – tai yra vieta, kur galima legaliai įsigyti marichuanos, hašišo. Svarbu nesupainioti su coffee shop,” “café,” ar “coffee house“, nes paprastose kavinėse yra parduodama tik kava ir nieko susijusio su marichuana. Taip pat ten yra uždrausta svaigalų reklama, tad nebus jokios iškabos čia parduodama marichuana, bus tiesiog užrašas Coffeeshop.

Ką reikėtų žinoti:

Maksimalus kiekis žmogui kuris yra parduodamas 5 g.
Yra visokių rūšių „žolės“, tad geriausia prieš perkant pasitarti su pardavėju.
Yra nemažai viešų vietų kur yra draudžiama rūkyti (nors realybėje panašu daugelis tai ignoruoja), bet galima rūkyti pačiuose „coffeeshopuose“ jie yra kaip kavinės, beje ten alkoholis nėra parduodamas.
Bet kokių kitų narkotikų vartojimas yra griežtai draudžiamas, taip pat ir marichuanos pirkimas iš žmonių gatvėje.
Čia yra daugiau patarimų: spausti čia Čia yra sąrašas top 15 Amsterdamo coffeeshop’ų : spausti čia

 

Tad Amsterdamas yra tikrai visiškai laisvas ir kontrastingas miestas, kuris abejingų nepalieka. Beje jei Jums labai nepriimtina raudonieji žibintai, galite į tą kvartalą tiesiog neiti ir tiesiog mėgautis gražia kultūra, architektūra ir istorija 🙂 

Be galo romantiška vaikštinėti palei kanalus vakare…

Labai puikus ir informatyvus puslapis planuojant savo kelionę į Amsterdamą: http://www.iamsterdam.com/en/

O jei Jums liks laiko, būtinai aplankykite visai netoli esantį „Zaanse schans“ malūnų miestelį, kuriame yra muziejus (daugiau info spausti čia)

 

 

Ačiū už Jūsų skirtą laiką! Jei turite minčių, klausimų ar pastebėjimų rašykite komentaruose, mielai atsakysiu! 🙂
Visos naudojamos nuotraukos yra mano ©Monika Adomaitienė, ©www.feelphoto.lt
Jei norėtume panaudoti šį straipsnį savo puslapyje, prašau susisiekti – info@feelphoto.lt

Nuoširdžiai,
Monika Adomaitienė
Feel Photo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You may also like

3 comments

 • Laura 2017/05/31   Reply →

  Kaip man patinka Amsterdamas, tos siauros gatvelės, užburianti architektūra ir vaizdai. Tikrai visiems siūlau ten apsilankyti, nenusivilsite. O dar kai dažnai galima rasti pigius bilietus į Amsterdamą, tai iš vis labai apsimoka pabėgti iš Lietuvos, kad ir kelioms dienoms.

 • Irena 2018/01/22   Reply →

  Labai patiko aprašymas apie Olandija, kaip tik žadu ten vykti,bet nieko nerandu apie kainas Olandijoje, gal kažką galėtumėte plačiau papasakoti? Asmeniškai aš radau papildomos informacijos čia : Kainos Olandijoje , Iš aprašymų galėjau suprasti kiek maždaug turėčiau pasiimti pinigų su savimi,kiek turėčiau pasitaupyti, taip pat radau ir žėmėlapį svetainėje,kitų įdomių dalyku tikrai labai faina kai viskas po ranka 😉

 • Inga 2018/02/09   Reply →

  Amsterdamas nuostabus miestas,nežinau ką šis miestas tokio turi,bet labai traukia kažkokiu savotišku paslaptingumu,gal todėl ir nedingsta noras ten nuvykti. Plius dar niekad nesu keliavusi iš Amsterdamo oro uostų tai kažkiek baimės turėjau keliauti, tačiau radau,kad
  Amsterdamo oro uostai, yra saugūs ir,kad iš jų skristi nėra pavojinga ir kad labai geras aptarnavimas

Leave a comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.