Nica tai miestas, kuriam pajutau meilę iš pirmo žvilgsnio. Tai vieta, kur visi pasaulio rūpesčiai paskęsta saulės spinduliuose, jūros ošime, pasimeta jaukiose siaurose gatvelėse, ištirpsta tarp žydinčių gėlių aromatų…
Į Nicą su vyru atvykome liepos 2 d. greituoju traukiniu iš Paryžiaus, per 5 val. nuvažiavome apie 1000 km (bus daugiau info, prie “Kaip atvykti”).

Artėjant prie Nicos pro langą atsivėrė kerintys pakrantės vaizdai

IMG_4345

IMG_4349

Išlipus iš traukinio iškart pajunti, kad tai tikrai atostogos – net traukinių stotyje atvykėlius pasitinka palmės!
IMG_4354IMG_4363

Tikrai viena gražiausių stočių
IMG_4371IMG_4366

Apsistojome jaukiame studijos tipo bute, esančiame visai netoli paplūdimio ir senamiesčio. Kartais keliaudami, kai norime apsistoti įdomesnėse vietose, o ne viešbučiuose, naudojamės airbnb.com – ten visame pasaulyje žmonės nuomoja savo butus. Taip pat paspaudę šią nuorodą ir užsiregistravę, gausite 20 $ nuolaidą pirmajai nakvynei:spausti čia
IMG_5115IMG_5086

Atrodė, galėčiau klaidžioti ir klaidžioti po nuostabias siauras gatveles, tarp spalvingų namų, pilnų vietinio gyvenimo dvasios – įvairiai pravertomis ar užvertomis langinėmis, kabančiais skalbiniais ar spalvingų gėlių vazonais, tiesiog užburianti aplinka.
IMG_4484_c IMG_5159IMG_5182IMG_5178IMG_5179

Tiek dieną, tiek ir vakare jauku vaikščioti plačia pėsčiųjų gatve „Promenade des Anglais“ palei jūrą.
IMG_4451IMG_4437

Krantinė yra nuklota akmenimis. Pradžioje atrodė kiek keistoka ir baisu, kad be gulto nebus galima gulėti paplūdimyje, tačiau dauguma akmenų yra gana dideli ir lygūs, tad net ir pasitiesus rankšluostį tikrai galima gulėti, taip pat nemažai žmonių pasitiesia paprastus pripučiamus čiužinius. Turėjome pasiėmę “vandens batus” tačiau jų neprireikė, nes einant maudytis, nors krantas akmenuotas, bet, kaip minėjau, akmenys yra lygūs, tad kojai yra tik visai malonus masažas ir gana greitai gylis didėja, tad vos paėjus jau galima plaukti.
IMG_4448IMG_4449IMG_4441

Naktį taip pat būna pilna pakrantė žmonių – nuo jaunuolių kompanijų iki romantiškų įsimylėjėlių, besimaudančių mėnulio šviesoje.
Vakarai be galo šilti, o ir tas akmenuotas krantas turi savo žavesio.

Garibaldi aikštė
Giuseppe Garibaldi yra gimęs Nicoje, tad vietiniai tuo didžiuojasi, nors jis laikomas Italijos nacionaliniu didvyriu (daugiau info)
Aikštėje verda gyvenimas, dienos metu galima pašniukštinėti blusų turguje, yra parduotuvės, kavinės, vakarais čia vyksta koncertai.
IMG_5546IMG_5213 IMG_5216IMG_5218IMG_5219 Nesupratom, kam skirta skulptūra, bet faktas, kad dėmesį ji traukia.

Taip pat vienas maloniai nustebinęs dalykas – “vaskinimo” turnyrai, kuriuos, atrodė, galėčiau stebėti visą dieną – įvairaus amžiaus žmonės taip emocionaliai ir aistringai žaidžia, kad šį, atrodytų, vaikišką žaidimą pamačiau visai kitomis akimis. Iš abiejų stalo pusių žmonės išsirikiuoja eilėmis ir žaidžia iki pralaimėjimo, o pralaimėjus eina vėl į eilės galą.
IMG_5241 IMG_5242IMG_5252 IMG_5231IMG_5237 IMG_5240IMG_5255

Visai netoli Garibaldi aikštės yra šiuolaikinio meno centras, pasižymintis unikalia architektūra.
Viena smagiausių atrakcijų – galima pasivaikščioti ir pasigrožėti įspūdingais vaizdais iš viršaus ant muziejaus stogo esančiose terasose.
Deja, jį aplankyti neturėjome laiko. Dėl ekspozicijų yra įvairios nuomonės: spausti čia
IMG_5221

Nicos uostas / Port de Nice

IMG_5264IMG_5267IMG_5263

Tai yra vienas pagrindinių uostų pietų Prancūzijos pakrantėje, čia atplaukia tiek privačių bendrovių laivai, tiek ir turistai, kurie patys atplaukia aplankyti “French Riviera” (Rivjera arba Žydrasis krantas − tai rytinė Viduržemio jūros pakrantės dalis Prancūzijoje, į vakarus besitęsianti nuo Kanų iki Mentono, o rytuose siekianti Italijos sieną. Prancūzijos Rivjeroje yra ir Monako kunigaikštystė). Įdomu, kad čia būna maždaug pusė pasaulio “superjachtų”, taip pat 90% iš visų pasaulio “superjachtų” bent kartą gyvenime aplanko Žydrąjį krantą.
Gražiausia aplankyti uostą vakare, kai besileidžiančios saulės spinduliai nudažo visą aplinką sodriomis spalvomis – labai tapybiškas vaizdas, kuris, turbūt, įkvėpė ne vieną garsų dailininką.
IMG_5536IMG_5537IMG_5533IMG_5534

Ką būtina paragauti Nicoje? – La Socca

Tai autentiškas šio regiono patiekalas ir jo nerasite niekur kitur. Taip pat originaliai kepamas ant didelės skardos ugnyje, tad namie pasigaminti yra kebloka, bet čia yra receptas: čia. Mes išbandėme įvairių kulinarijos blogerių vertinamą, kaip nr. 1 vietą esančią netoli uosto – Chez Pipo (13, rue Bavastro) ir tikrai likome patenkinti, tai iš pirmo žvilgsnio lengvas maistas, tačiau buvome išalkę ir užsisakėm dvigubas porcijas, tad buvo kaip tik, nors kai kurie sako, kad tinka valgyti net ir kai nesi alkanas 🙂 Ir, žinoma, priderinta šalto rožinio vyno taurė.
Čia daugiau galite paskaityti apie vietinį maistą (angliškai: spausti čia)
 IMG_5531IMG_5515IMG_5504

Notre-Dame de Nice
Taip, čia nėra tos didybės, kaip Paryžiaus Notre-Dame bazilikoje, tačiau pati Nica nėra didelė, tad jauki, šviesi, nedidelė bazilika, manau, atitinka Nicos nuotaiką. Beje, fotografuojantiems nėra problemos – nebūtina turėti itin plataus kampo objektyvo, kad visą katedrą “sutalpintumėte“ kadre 🙂
IMG_4397IMG_4392IMG_4398

Massena aišktė

Labai elegantiška ir kartu šiuolaikiška pagrindinė miesto aišktė – nepaliekanti abejingų.
Aikštę supa tipiniai šio reginiono raudoni su mėlynomis langinėmis namai, fontanas su 7 m aukščio Apolono (https://lt.wikipedia.org/wiki/Apolonas) skulptūra, prie kurios smagu pasėdėti, stebėti praeivius.
IMG_4434IMG_4411IMG_4416

Žinoma, įspūdingiausia yra vakare, kai šviečia modernios Jaume Plens sukurtos meno instaliacijos, simbolizuojančios 7 kontinentus, taip pat apšviesti namai ir fontanai. Dažnai ten vyksta įvairūs gatvės menininkų pasirodymai, festivaliai. Mums atvykus vyko Nicos džiazo festivalis.
IMG_5574IMG_5065IMG_5069IMG_5076IMG_5573

Taip pat, visai netoli Massena aikštės atsiveria gražus vaizdas bei veikia (su pertraukomis) maži fontanėliai, kurie tiek dieną, tiek ir naktį yra itin mėgiami ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų.

IMG_4422 IMG_5571 IMG_5576

Nicos katedra / Basilique-Cathédrale Sainte-Marie et Sainte-Réparate de Nice
IMG_5165

Naktinė Nica
IMG_5540IMG_5555IMG_5560IMG_5556

Originali vaikų žaidimo aikštelė
IMG_5566

Sužavėjo susipinanti prancūziška ir itališka virtuvė bei tobulai derantis lengvas rožinis vynas, siaurose gatvelėse daug jaukių restoranų, tad tiesiog vaikštinėdami išsirinkome vietą vakarienei išbandėme Nicos ravioli, taip pat apertityvui buvo trintų juodųjų alyvuogių užtepėlė. Vidutinė vakarienės dviems kaina apie 30-40€
IMG_4514IMG_4492x

Taip pat išbandėme ir McDonald’s, tiesa mėsainių karštu oru tikrai nesinorėjo, tačiau ledų kokteiliai buvo pats tas. Patiko labai patogi savitarnos užsakymo sistema.

IMG_4406 IMG_4410

Čia galima paragauti įvairiausių skonių ledų: nuo coca cola iki alaus…
Mes išbandėme levandų ir rožių – likome sužavėti labai maloniai subalansuotas skonis saldumas ir gaivumas. Rekomenduoju išbandyti!

IMG_5147 IMG_5149

Kai kuriose lauko kavinėse veikia oro šaldytuvai
IMG_5222

Kaip nuvykti į Nicą

deja tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, tačiau galima ieškoti įvairiuose puslapiuose (pvz. zigzag.lt) su persėdimais.
Mes iš Vilniaus skridome į Paryžių, ten panaktinėjome (apsistojome arti stoties esančiame pigiausiame rastame hostelyje, radom per booking.com, kainavo naktis apie 50€) ir kitos dienos ankstų ryte Gare de Lyon stotyje sėdome į greitąjį TGV traukinį, kuris per ~5 val. nuvažiavo 1000 km iki Nicos. (Didžiausias traukinio greitis 320 km/h, nors važiuojant greičio pojūčio nėra). Laikas neprailgo, gėrėjomės Prancūzijos peizažais, pasakiškais saulėgražų laukais 🙂

Nicos oro uostas
IMG_4593

Įspūdinga Gare de Lyon traukinių stotis Paryžiuje

IMG_4272
IMG_4285IMG_4281IMG_4295

Nuostabūs vaizdai pro traukinio langą
IMG_5642IMG_5666IMG_5670IMG_5671

Už kelionę traukiniu nuoširdžiai dėkojame kelionių agentūrai “Zigzag Travel” ir Voyage SNCF!
Iš kelionės po „Žydrąjį krantą“ bus dar pasakojimai apie šalia Nicos esančius Kanus, kur vyksta garsusis kino festivalis bei Monako karalystę.

Visos naudojamos nuotraukos yra mano ©Monika Adomaitienė, ©www.feelphoto.lt
Jei norėtume panaudoti šį straipsnį savo puslapyje, prašau susisiekti – info@feelphoto.lt

Nuoširdžiai,
Monika Adomaitienė
Feel Photo fotografė

You may also like

2 comments

  • kaina i Nica 2016/10/22   Reply →

    Nuostabūs vaizdai ne tik pro traukinio langą, bet ir nuotraukose. Man Nica ir Kanai du gražiausi miestai Prancūzijoje, kuriuos privalau aplankyti. O ar tikrai nėra tiesioginio skrydžio į Nicą iš Lietuvos?

  • Man tenka keliauti tiek į Nicą, tiek į kitus Prancūzijos miestus, nes dirbu kurjeriu. Tai čia turbūt gražiausias pasaulio kampelis, kuriame yra tekę lankytis. Nuotraukose sunku tai net atspindėti.

Leave a comment

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.